محصولات

محصولات آذرنوش شکوفه به شرح زیر است:

امولژل

امولژل گلدن:

امولژل گلدن جزء اولین گروه از انواع ژل کیک­های تولیدی شرکت آذرنوش شکوفه بوده که به دلیل ایجاد اثرات بسیار مطلوب در محصول نهایی، به عنوان ژل کیک طلایی از آن یاد شده است. کاربرد این محصول در انواع محصولات صنعت پخت خصوصاً انواع کیک­های روغنی توصیه می­گردد. بهبود خصوصیات فیزیکی – رئولوژیکی خمیر، قابلیت تهیه خمیر به روش All-in-one، تسریع فرآیند آماده سازی خمیر، بهبود خصوصیات فیزیکوشیمیایی محصول نهایی، یکنواختی بافت کیک، ایجاد نرمی در بافت، بهبود حجم کیک، به تعویق انداختن بیاتی و افزایش تازگی محصول از مهمترین ویژگی­های این محصول می­باشد.

موارد استفاده                    در انواع کیک­های روغنی و انواع محصولات قنادی.

میزان مصرف                      تا 5/1% وزن خمیر.

امولژل سیلک گلدن:

فرمولاسیون امولژل سیلک گلدن به دلیل نوع، تنوع و ترکیب امولسیفایرهای به کار رفته در آن کاملاً منحصر به فرد می‏باشد. با توجه به نوع فرمولاسیون این امولژل، افزایش چشمگیر خصوصیات کیفی محصول نهایی از مهم­ترین ویژگی­های سیلک گلدن می‏باشد. این محصول به دلیل ایجاد نرمی محسوس در بافت محصول نهایی، جهت تولید انواع کیک­های لایه­ای و سوئیس رول طراحی شده است. افزایش هوادهی و تثبیت سلول‏های هوای موجود در خمیر، کاهش محسوس حجم‏مخصوص خمیر، تولید خمیر با بافت کاملاً منسجم، افزایش حجم خمیر، افزایش حجم و ارتفاع محصول نهایی، ایجاد بافت بسیار نرم و یکنواخت در محصول نهایی، جلوگیری از فشردگی در بافت داخلی محصول، بهبود خصوصیات ارگانولپتیکی، تاخیر در بیاتی بطور چشمگیر، حفظ نرمی، لطافت و تازگی در طول مدت زمان نگهداری از مهم­ترین ویژگی­های استفاده از سیلک گلدن می­باشد.

موارد استفاده                 انواع کیک­های لایه­ای و سوئیس رول و همچنین کیک­هایی که نرمی بافت، لطافت و حفظ تازگی در مدت زمان ماندگاری در آنها مدنظر می­باشد.

میزان مصرف                  تا 1% وزن خمیر.

امولژل کوکی گلدن (304.2)

امولژل کوکی گلدن ترکیب امولسیفایری می­باشد که اختصاصاً جهت تولید انواع کوکی و کلوچه طراحی شده است. این بهبود دهنده با قابلیت ایجاد امولسیون بین فاز روغنی و فاز آبی در خمیر کلوچه مشکل اصلی این صنعت که ناشی از استفاده روغن جامد و احتمال سفت شدن آن در مرحله افزون آب سرد می­باشد را حل خواهد کرد و سبب ایجاد خمیری یکنواخت و یکدست می­شود. بهبود خصوصیات کیفی محصول کلوچه و نرمی محسوس بافت محصول از مهم­ترین ویژگی­های استفاده از کوکی گلدن می­باشد.

موارد استفاده                    انواع کوکی و کلوچه­های صنعتی و سنتی.

میزان مصرف                      کمتر از 1% وزن خمیر.

امولژل بیسکو گلدن

امولژل بیسکو گلدن بهبود دهنده­ای به فرم ژل (هیدراته) که متشکل از مخلوط چند امولسیفایر جهت بهبود خصوصیات کیفی انواع بیسکویت نرم می­باشد. از مهم­ترین ویژگی­های این محصول که می­توان به آن اشاره داشت: تسهیل در آماده سازی خمیر و تولید خمیر یکنواخت، امکان کاهش روغن در فرمولاسیون، شرایط نگهداری آسان، قیمت مناسب، کاهش پیشرفت تشکیل شبکه گلوتنی، افزایش تردی و تازگی محصول و تاخیر در بیاتی می­باشد.

موارد استفاده                انواع بیسکویت­ نرم­.

میزان مصرف                  تا 1% وزن خمیر (در صورت استفاده از مقادیر بالاتر، امکان کاهش روغن در فرمولاسیون وجود دارد).

امولژل اکو پلاس گلدن

امولژل اکو پلاس گلدن ترکیب امولسیفایری می­باشد که به طور عمده در انواع محصولات صنعت پخت نظیر کیک کاربرد دارد. صرفه اقتصادی، افزایش هوادهی و بهبود قابلیت نگه­داری هوا در ساختار خمیر، بهبود خصوصیت کیفی محصول، افزایش نرمی بافت، بهبود فرم ظاهری محصول، افزایش زمان ماندگاری و کنترل بیاتی از مهم­ترین ویژگی­های این محصول می­باشد.

موارد استفاده          انواع محصولات صنعت پخت نظیر انواع کیک.

میزان مصرف            تا 5/1% وزن خمیر.

امولژل دونا گلدن

امولژل دونا گلدن ترکیب امولسیفایری می­باشد که به طور عمده در انواع محصولات صنعت پخت نظیر کیک کاربرد دارد. صرفه اقتصادی، افزایش هوادهی و بهبود قابلیت نگه­داری هوا در ساختار خمیر، بهبود خصوصیت کیفی محصول، افزایش نرمی بافت، بهبود فرم ظاهری محصول، افزایش زمان ماندگاری و کنترل بیاتی از مهم­ترین ویژگی­های این محصول می­باشد.

موارد استفاده          انواع محصولات صنعت پخت نظیر انواع کیک.

میزان مصرف            تا 5/1% وزن خمیر.